Zoologův deník, úterý

14. srpna 2019 v 12:05
Ráno jsme se probudili na ostrově zahaleném do vlhké mlhy. Po ranním budíčku jsme vyběhli na rozcvičku před základnu. Za hudebního doprovodu jsme protáhli svá ztuhlá těla a do plic natáhli zdejší vysokohorský vzduch promíchaný se slaným přímořským vánkem. U snídaně získala velkou oblibu pomazánka z nejmenších rybiček rejdících v mělkých vodách okolo ostrova.

Dopolední program budeme pravidelně trávit teoretickou přípravou. Netradičně a pokrokově zoologickou tematiku memorujeme v hudebním zpracování. Patrně proto se nám informace ukládají tak hluboko do vědomí. Společně tedy zpíváme o netopýrech, veverkách, můrách, ještěrkách atd.
V druhé části dopoledne stejnou tematiku propojujeme s pohybem a tancem. Tato metoda učení odpovídá Komenského metodám a zásadám názornosti, aktivnosti, trvalosti poznatků a učení. Pro nás je tento proces společného učení nejen zábavným, ale nesmírně přínosným.
Náš odpolední program se soustředil na posilování těla a vytrvalosti každého člena expedice. Po obědě a poledním klidu jsme utvořili tříčlenné týmy a vydali se lesními cestami kolem základny. Cestou jsme plnili úkoly zaměřené na paměť, obratnost, šikovnost a výbušnost. Nejvýkonnější trojice získaly "zebrony" pro svůj tým.
Praxe byla opět prostřídána teorií. V jídelně celá expedice zhlédla krátký časosběrný dokument o rozličné fauně, který při svém studiu nasbírala dlouhodobá členky organizace ZEBRA a zkušená kameramanka expedice Lenka. Z poselství krátkého filmu vyplynul další týmový úkol. A sice vytvořit krátkou scénku nebo klip na téma aktuálního ekologického problému s cílem přitáhnout pozornost veřejnosti, případně nastínit možnosti na řešení.
Večeře do nás všech napadala rychlostí blesku. Večerní program byl odpočinkový. Sešli jsme se venku před základnou kolem ohniště. Společně jsme si zazpívali známé i neznámé písně za doprovodu kytar. Oheň nás příjemně hřál, a navíc jsme na něm ohřáli buřty, kterými jsme se zasytili natolik, abychom upadli do posilujícího spánku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama