Zoologův deník, středa

15. srpna 2019 v 13:23
Ráno jsme načerpali energii rozcvičkou na terase.
Dopolední pohybový trénink probíhal za rozdělení členů expedice na mladší a starší. Starší zvládali složitější taneční sestavy a mladší, kteří jsou šikovnější na sběr drobných vzorků místní vegetace, se oddávali zkoumání lesního podrostu. Následky podrobného průzkumu se projevili modrým zbarvením několika oblastí těla, které bylo podpořeno u oběda, kdy se podávaly borůvkové knedlíky.
Na vážnější témata došlo až odpoledne. Kolektivně jsme řešili problém kuňky žlutobřiché při pravidelné migraci mezi stanovišti přes rušné silniční tahy. Počasí bylo pro kuňky příznivé, občas sprchlo a ve vlhku se jim obzvláště dařilo. Problém nejefektivněji vyřešili modří neboli tučmodráci, kteří úspěšně přepravili přes tříproudou silnici celých pět kuněk žlutobřichatých.
Ekologii byl věnovaný i včerejší večer, kdy jednotlivé týmy v krátkých sehraných scénkách upozornily na několik hrozících přírodních katastrof. Přesvědčili jsme se, že se naše expedice skládá ze všímavých, nápaditých a uvědomělých členů. Doufáme, že náš společný apel osloví co nejširší veřejnost. Před spaním jsme procvičili paměť hrou živé pexeso a pak se už zachumlali do dek v našich přístřešcích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama