Zoologův deník, den první

13. srpna 2019 v 13:31
Kolem poledne jsme se společně s 65ti členy výpravy vylodili na ostrově Kauai, o jehož existenci jsme měli někteří jen chabé tušení. Cesta na ostrov měla několik částí. Po souši celkem pohodlně na kolečkách, dále do výše vysokohorským vláčkem a v závěru jsme se museli ve výši 1088 m.n.m. brodit vodou, která padala z nebe. Ostrov Kauai nám na konci cesty poskytl suché útočiště v základně Svornost.
Ostrov sám o sobě by měl být neobydlený a význačný tím, že se zde nalézá několik vegetačních oblastí. Od vlhkého pralesa přes rozlehlé písčité pláže až po chladné vrcholky sopečného pohoří.
Naším společným úkolem je dlouhodobý výzkum jednotlivých biomů a živočichů v nich žijících.
O tom, že ostrov skýtá velké bohatství rostlinné i živočišné jsme se přesvědčili u oběda a večeře z místních zdrojů, které nám byly první den servírovány na základně. Podmínky pro pobyt i zkoumání se zdají být výtečné.

Dalším překvapením prvního dne byla úvodní přednáška známého filantropa Dylana Stepilka. Pan Stepilka nám vyprávěl příběh, který byl popsán v jednom nalezeném lodním deníku. Na ostrově se kdysi krátce ocitla skupina pirátů, kteří údajně spatřili zvláštního a dosud neznámého tvora, který byl studijně nazván Zannimo. Existence tohoto záhadného tvora však nebyla nikdy dokázána. A také proto jsme tu my. Při organizaci jednotlivých výzkumů na nás budou dohlížet a své zkušenosti s námi sdílet členové Stepilkova výboru ZEBRA (Zoological Exploration of Bizarre and Rare Animals).
První večer jsme byli rozděleni do týmů dle kvalifikace na jednotlivé biomy. Každý tým je specifikován barvou, názvem a určen svým vybraným patronem ze světa zvířat, který reprezentuje silné vlastnosti daného týmu.
Úlohou šesti badatelských týmů a výboru ZEBRA je tedy zmapovat faunu ostrova Kauai, případně objevit tvora Zannima. Za úspěšné plnění úkolů a pátrání po stopách výskytu tvora Zannima budou týmy sbírat "zebrony". Po úspěšném absolvování výzkumného pobytu, který přinese vědě nebývalé poznatky a snad i objev zcela nového tvora na nás může čekat zahraniční spolupráce s dalšími vědeckými organizacemi například v nedalekém Švýcarsku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama