Zoologův deník, čtvrtek

15. srpna 2019 v 13:30
Dnes ráno se nám ostrov ukázal za zcela jasného počasí. Teď teprve můžeme naplno ocenit pestrost okolní vegetace. Proto se ranní rozcvička koná vždy na terase, odkud je výhled na nedaleké kopce i hluboké údolí, které kdesi pod námi skrývá mořský břeh oddělující náš ostrov Kauai od pevniny a ostatní civilizace.
Bez výrazných změn uteklo celé dopoledne. Nejmladší v druhé půli stále neúnavně zkoumali lesní poklady nedaleko základny. Slunce svítilo jasně, ale vítr z hor foukal studený.
Po poledním klidu jsme společně vyšli po hřebenu našeho kopce na sousední návrší připomínající roviny kolem města Kolína. Proto jsme ho nazvali Kolínská náhorní plošina. Místní podmínky vyhovují určitým druhům koz a ovcí, které se tu ve stádech pasou. Zde jsme také zaznamenali přírodní úkaz. Na jednom místě se tu nalézá několik naprosto odlišných podloží. Všechny typy podloží jsme pečlivě prozkoumali bosou nohou. Cestou zpět na základnu jsme odebrali ještě další vzorky. Nejenže jsme se procvičili ve sběru místních borůvek na čas, ale výsledky své práce jsme mohli ochutnat při odpolední svačině v podobě výborného borůvkového koláče.
Abychom si zpestřili trávení volného času, někteří členové našich týmů se přihlásili do známé soutěže Voice of Svornost. Z pevniny za námi přijeli známé osobnosti showbusinessu. Vojtěch Dyk, Ljuba Kali, Jana Kirschner a Pepa Vojtek, kteří hodnotili umělecké výkony našich kolegů. Velmi jsme si cenili vzácných rad a zkušeností, kterých se našim soutěžícím od nich dostalo. Nakonec vox populi uděloval body a rozhodl o konečném pořadí umělců i celých týmů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama