Úvod do problematiky Mise Désmifotós

14. srpna 2018 v 9:18
Vážení astrokandidáti! Jménem organizace MOZEK vás vítáme na základně Svornost. Na této cvičné základně proběhne v dalších dvanácti dnech simulace pobytu na exoplanetě Désmifotós. Šest vašich týmů se bude snažit předvést své nejlepší schopnosti a vědomosti. Totiž pouze právě jeden tým bude vybrán, aby společně se členy organizace MOZEK nastoupil do raketoplánu, po dlouhé cestě dorazil na planetu Désmifotós a začal ji kolonizovat. Bude tedy záležet na vaší snaze, zapálení, týmovém duchu, inteligenci a dalších faktorech, který tým bude nejúspěšnější. Vy všichni budete procházet sérií výcvikových dnů, kdy budete vylepšovat své dovednosti astronautů pro pobyt na planetě, pro potenciální setkání s mimozemšťany, pro stav beztíže, cestování časoprostorem a další situace… Zapojte tedy všechny své síly a mozkové buňky, abyste se stali nejúspěšnějšími. Zúčastnit se další, rozšířené mise Désmifotós je totiž životní příležitost a jedna z největších ctí, které se může astronautovi dostat.

Na dalších řádcích se dozvíte něco o organizaci MOZEK a o planetě Désmifotós:

Mezinárodní organizace pro zkoumání extrasolárního kosmu (zkr. Mozek) hledá obyvatelné planety, vysílá na ně sondy a následně i lidské posádky. Po úspěšné výpravě prvovýzkumníků na planetu Désmifotós nyní hledá tým, který osídlí tento vzdálený svět...

V listopadu roku 2017 pozemského letopočtu byla v souhvězdí Panny objevena exoplaneta Ross 128 b, která obíhá kolem hvězdy Ross 128 typu červeného trpaslíka. Vědci zjistili, že tato planeta se nachází v obyvatelném pásmu této soustavy, na povrchu má teplotu podobnou té na Zemi a možná by zde tedy mohly panovat podmínky vhodné pro život… Planetární soustava hvězdy Ross 128 je od nás vzdálena asi 11 světelných let, jeden rok na planetě Ross 128 b trvá 10 pozemských dnů.

Jeden z nejznámějších světových astronomů Bruno Giordano-Mars této planetě vymyslel název "Désmifotós", který pochází z řečtiny a jistě zní lépe než pojmenování Ross 128 b. Mezinárodní organizace MOZEK se po rozsáhlém zkoumání a vyslání několika sond rozhodla k Désmifotu vypravit další lidskou posádku. Do úzkého výběru se dostalo vašich šest týmů, které se budou účastnit simulovaného pobytu… Hodně štěstí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama