Mise Désmifotós - základna, den 4.

17. srpna 2018 v 10:16
Po nočním dobrodružství se dnešní budíček posunul a byla vynechána rozcvička.
Ovšem v amarounové kabině nás čekalo snídaňové překvapení. Snídaňový stůl byl vyzdoben notami a odkazy ke známému zpěvákovi Farrokh Bulsara, známému pod pseudonymem Fredy Mercury. Pravděpodobně s námi náš kuchař sdílí nadšení pro hudbu.
Kromě nadšení pro hudbu je kuchař bezespporu nadšen i pro vaření. Jeho výtvory nás stále překvapují. Jako zrovna dnešní oběd. Rajská omáčka s masem, které pocházelo patrně z Rajské zahrady. Zkrátka exploze chutí.

Počasí lákalo k vycházce, tak jsme se vydali společně ke Kolínské boudě. Tam jsme pozdravili místní kozy ve výběhu, zazpívali okolo jdoucím turistům a na svačinu jsme byli zpátky na základně.
Na dnešním programu teorie spojené s praxí byla astronomie.
Poznat souhvězdí vytvořené z hvězd jednotlivých členů týmu není lehké. Žádnému týmu to ovšem nedělalo potíže. Jen když se některé hvězdy zamotali do mléčné dráhy, trvalo déle jejich určení a propojení do souhvězdí.
K hvězdám patří planety. A právě planety Sluneční soustavy jsme museli odhalit a určit jejich vlastnosti jako vzdálenost od Slunce, velikost a počet jejich měsíců. Nejlepšími astrology byl vyhlášen a fotony odměněn modrý tým.

Čtvrtý den výcviku uzavřela večerní kvízová hra. Týmy si zariskovali na témata: Sluneční soustava, Technika, Souhvězdí, Znamení zvířetníku, Osobnosti, Vesmírné objekty a jevy.
Aby se týmy dostali k možnosti zodpovědět otázku jako první, usilovali takovou silou, že poškodili jemné hlasovací zařízení až došlo ke ztrátě spojení s vyhodnovací centrálou. Kvíz byl ale nakonec úspěšně ukončen. Nejlepšími teoretickými znalosti se prokázal v tomto kvízu červený tým.

Nechť nás i nadále síla provází.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama