Mise Désmifotós - základna, den 2.

15. srpna 2018 v 10:53
Den 2.
Tak a máme za sebou první kompletní den na výcvikové základně.
Ráno jsme opustili hybernující kabiny v 7:30 hod. Po zaktivování našeho těla na čerstvém vzduchu před základnou za zvuku galaktické hudby, jsme pojedli v jídelně ranní amarouny. Nabídka je bohatá a udrží naše organismy po dobu dopoleního zpěvu aktivní. Druhá část dopoledne je pravidelně věnovaná nácviku koordinovaného pohybu do rytmu a slov písní Dětské noty.

Tancem se rychle přeneseme k poledním amarounům. Slepičí polévka a guláš s knedlíkem jsou opět typickým jídlem, ale ingredience budou speciálně vyvinuté pro místní nadmořskou výšku, jinak by jídlo nechutnalo tak vyváženě a maso by nebylo tak měkké. Odpolední mikrohybernace nám pomohla polední menu strávit.
Energie nám bylo třeba, protože jsme odpoledne ve skupinkách po třech astronautech absolvovali běh okolím, kdy jsme v časové tísni plnily kosmoúkoly, např. trenažér pilotování létajících talířů, poznávání minerálů a kamenů, vystřelování raketek na cíl, působení na pohyby planet, jejich poznávání atd.

Večerním cool meetingem jsme opět prozpívali a protančili.
Všichni vědí, že při vesmírných letech hrozí v těsných kabinách ponorková nemoc, tzv. "trudomyslnost". Proti této hrozbě astronautům pomáhá zpěv a dobrá nálada. Proto byl pro nás večerní úkol tak zásadní.
V kolektivu jednotlivých posádek připravit vlastní úpravu, buď známé nebo námi upravené, písně.
Zpěv musel být melodický, harmonický, rytmický a několikahlasý. Důstojnická posádka tvořila odbornou porotu a naše vystoupení slovně zhodnotila. V závěru večera byly naše výkony ohodnoceny. Výsledky sečteny a podtrženy. Fotony rozděleny. Do vedení se po dnešním dni vyhoupla posádka Lilionů.
Rychle jsme zahybernovali, abychom na třetí den byli opět fit.

Nechť nás, i vás, síla provází.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama