Mise Désmifotós - základna, den 1.

14. srpna 2018 v 10:23
Můj milý čitateli,
jelikož jsem se ocitl ve výběrové skupině astronautů vysazených na tajnou základnu organizace MOZEK, rád bych na těchto místech digitálně zaznamenal své postřehy z výcviku, který mě čeká. Zdaleka si nejsem jist, zda náročný výcvik zvládnu. Nicméně mé zkušenosti mohou pomoci budoucím generacím usilujícím o podobný cíl - objevování dálných vesmírných planet, poznání jejich bohatsví, faunu i floru, seznámit se s případnými obyvateli a dokázat navázat případnou přátelskou komunikaci.

První den našeho výcviku jsme po příjezdu ochutnali místní stravu. Zdá se být vydatná a zatím nic nenasvědčuje, že by byla geneticky nebo jinak upravovaná pro pobyt ve vesmíru - zapečené těstoviny, jak je znám.
Po krátkém ubytování v kajutách jsme byli rozděleni do 6-ti skupin. Naše odhodlání stát se tou nejlepší skupinou, která bude vyslána na Misi, jsme projevili při přípravě skafandru, představení naší budoucí stanice. Vymysleli jsme si názvy a jednotný povzbuzující pokřik a celkově jsme se v našich skupinách zabydleli, protože je nám jasné, že se budoucí týdny budeme muset spolehnout jeden na druhého. Jen tým, který dokáže táhnout za jeden provaz, dokáže odolat všem vesmírným nástrahám. Kdo z nás bude mít tu příležitost k vyslání do vesmíru?
Bakared, Pomerárs, Žlutá raketka, Zelna, Urani, Lilion?

Na večerním "coolturním meetingu" se ukázalo, jak nelehký úkol je před námi.
V jídelní kabině jsme shlédli dokumentární film, podrobně popisující nedávno proběhlou prvo-misi na Désmifotós včetně jejích velkých úspěchů. Navštívila nás posádka této vesmírné lodi, která se z planety úspěšně vrátila. Jsou nám nyní vzorem i učiteli v našem výcviku.
V tom vzdáleném vesmíru dokázali pěstovat byliny, připravit gastrokosmické poživatelné amarouny, dodávající lidem dostatečnou energii. Budou nás učit, jak komunikovat s mezikontinentálními civilizacemi, jak být dostatečně fyzicky zdatný i zručný.
Byl nám také představen náš perný denní rozvrh, kde nebude mnoho prostoru pro odpočinek.
Hodnocení našich skupin bude přísné. Budeme se snažit získat co nejvíce "fotonů", které budou naším oprávněním pro cestování galaktickým meziprostorem.
Kdo čtete moje vyznání, držte nám všem palce, jako i já si přeji uspět ve všech úkolech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama