Středa - den čtvrtý

6. září 2017 v 23:56 | AK
A další den je za námi!

Dnes jsme toho opět stihli dost a dost :)
Ráno jsme opět vstávali se slepicemi, nasnídat a hurá do autobusu. Cesta nebyla dlouhá, přejeli jsme do městečka Huttwil, zastavili jsme před jednou z místních škol. V prvním patře nás čekal hudební sál, bohatě vybavený bicími nástroji, klavírem... prostě mohlo by tu hrát několik kapel najednou. Paprsek má aspoň tříčlennou kapelku, což má v menších místnostech své výhody :)
Na koncert padly specifické požadavky - co nejvíce českých písní, moc nemluvit a nedělat soutěže - nu což, přizpůsobil se repertoár, jelikož toho Paprsáci zvládají spoustu - a pan učitel byl spokojen... Děti v obecenstvu pozorně natahovaly uši a děti a mladice a mladíci na jevišti protahovali hlasivky, podle pana Klipce i Markétky tak krásně, že se až na jevišti dojali :)

Po dopoledním koncertě jsme se navrátili na kopec k chatě, pochutnali si na obědě a o něco později vyrazili na blízký, o něco vyšší kopec, cestou jsme potkali krávy, udělali nespočet fotek v nejrůznějších pozicích a někteří odvážlivci zkoušeli napětí a proud švýcarských ohradníků. Všichni bez újmy!

K večeru jsme zamířili do hospůdky v Tannhuseru, ve které vládne ruka poctivé Švýcarky Heidi, Markétčiny kamarádky... A vládne tam úspěšně, je to taky již jedna z tradičních zastávek, pověstná řízkem s hranolkami a dalšími dobrotami. Přinesli jsme tedy opět mini verzi nástrojů, znovu si pochutnali a na chvilku jsme se odebrali do podkroví, aby do místnosti, ve které jsme zpívali, mohli přijít hosté. Mnoho z nich byli kamarádi a kamarádky Markéty z té doby, kdy bydlela právě tady ve Švýcarsku - mužský sbor a plno dalších.
V hospůdce byla krásná, pozitivní atmosféra, Paprsáci si to užívali, rozvlnili se i s celým stavením. V dřevěném sále to znělo a publikum se taky připojilo svými hlasy na místní písničky.
Přišlo několik přídavků a potom velké loučení a odjezd už za tmy do ferienheimu... A zítra pokračujeme, žádné vyspávání! Čeká nás Langenthal!
Tak dobrou noc! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucie Lucie | 7. září 2017 v 13:46 | Reagovat

Ahoj ex-Švýcaři a Paprsáci,
přeji hodně pohody a vděčných diváků na Vašem turné. Moc se těším na zážitky ústně podané a na všechny ozvěny švýcarské (hudební, kulinářské, emoční). Těšíme se na Vás zpátky v zemi České, v domově našem.
Lucka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama