Sobota - den sedmý

10. září 2017 v 0:05 | AK
Naposled zdravíme ze Švýcarska!

Dnes, jak jsem psal minule, jsme si mohli trochu přispat, snídaně nás čekala v devět hodin. Dopoledne jsme potom trávili tady na chatě, v plánu bylo uklízení, ale s tím to nebylo až tak horké. Raději jsme si prohlédli fotky z koncertů, dokonce i pár videí - máme tady s sebou totiž paparazzi v čele s paní Klipcovou, která na každém koncertě dokumentuje na kameru, abychom měli památku... Ale dnes jsme i viděli, jak se kdo při zpívání a hraní tváříme - no co vám budeme povídat, je to zajímavý studijní materiál...

Po obědě tady na chatě jsme nasedli do autobusu a vyrazili směr hlavní město - Bern. Našim cílem byl domov Mattenhof, který jsme navštívili také už poněkolikáté. Minule se na nás přišel podívat i pan velvyslanec, nejinak tomu bylo i dnes, i když se už stihli na postu vyměnit. Nicméně Paprsek se líbil jemu stejně tak, jako jeho předchůdci, takže dobré jméno jsme snad obhájili :)
Koncert byl tady složen zejména z lidových písniček, došlo i na paprskovsky již legendární směs českých, moravských (těžko říct, zda slezských) a slovenských písní. Při vystoupení se dojaly obě strany v sále, po skončení měli sbormistři plné ruce diváckých rukou. Dostali jsme ještě malé občerstvení před cestou a už jsme spěchali zpět do Oberwaldu.

Jen co jsme dojeli, přenesli jsme cestou pár kusů aparatury do hospůdky, která je kousíček pod naší chatou. Potom rychle navečeřet a spěchat do oné hospůdky. Atmosféra byla opět uvolněná a přátelská, přišlo plno švýcarských známých, Paprsáci si to užívali, ale asi v nich už byla trochu i melancholie, že to je poslední koncert...

Uteklo to rychle, zážitků máme spoustu - a Paprsáci se určitě už těší, až Vám je povědí osobně. Mezitím nás ale čeká zase dlouhá cesta domů a brzké ranní vstávání, abychom se případně vyhli zácpám na dálnicích.
Nebojte se, dáme vědět, jak to s námi vypadá :) Zatím přejeme dobrou noc!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | 10. září 2017 v 14:36 | Reagovat

Adame velký dík za to, že jsme díky tobě mohli mít tak podrobné informace a být takřka "při tom" a dojímat se večer, či ráno u monitorů. Jsem ráda, že i moje dcera může zažívat tu krásu s Paprskem spojenou, dnešními možnostmi násobenou. Díky Vám všem dospelákům v čele s Market, že se tyhle věci mohou dít. Šťastnou cestu k nám!!!!!

2 AK AK | 11. září 2017 v 11:48 | Reagovat

Jsem rád, že články sloužily :) Taky nic děkuji Markétce, panu Klipcovi a také Lucovi za organizaci opět skvělého zájezdu :) já byl ve Švýcarsku s Paprskem už před asi 14 lety, tak je to trochu nostalgie vždycky ;)
Těším se v pátek :)

3 AK AK | 11. září 2017 v 11:49 | Reagovat

Pardon za přepis, žádné nic, ale moc :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama