Pátek - den šestý

8. září 2017 v 21:33
Pěkný večer z Oberwaldu!

Dnešek byl pro většinu Paprsáků ve znamení jednoho koncertu pro školu a poté procházky po Burgdorfu. Sedm statečných ale právě teď zpívá, nebo dělá podporu v hudebním podniku v Huttwilu...

Ráno jsme zamířili do Langnau, kde Paprsek zpíval poprvé ve své Švýcarské historii. Přijeli jsme ke škole s moderní aulou, vyložili jako vždy vše potřebné, připravili se na koncert a už se začínalo. V průběhu programu přišel na jeviště i šéf úspěšného hokejového klubu z Langnau, aby s námi vyměnil vlaječku klubu za mladoboleslavskou, taky od nás dostal CD a další pozdravy z MB.
Publikum si zpívalo s námi, nejenom švýcarské písničky, ale i celosvětově známé "Hello" od Adele a další... Některé písničky Paprsek ve Švýcarsku provázejí, co si jen vzpomínám, třeba Louenesee, které tento rok zpívá trio Triprs, některé písničky přibývají, tento rok třeba rozesmátá písnička Hippi bus, která koncerty často uzavírá - koneckonců, přijďte si poslechnout na Ozvěny Švýcarska v pátek 15. září do Sboru českých bratří od 17 hodin :)

Z Langnau jsme se vrátili do ferienheimu na oběd, chvilku odpočinku, a potom jsme se rozhodli pro výlet do Burgdorfu, krásného města s dominujícím hradem a starým městem. Počasí nám opět přálo, procházka stála za to. Ale on stojí za to i "obyčejný" výhled z autobusu při cestě - zelené louky, kopečky, spousta krav, dřevěná stará stavení, občas kukuřičná pole, když se počasí usmyslí, tak u výhled na Alpy - prostě krása.

Někteří z Paprsáků s námi do Burgdorfu ale nejeli - zvláště kapela KAFE, která má dnes ještě jednu "povinnost", jelikož hraje v městečku Huttwilu v Yorkshire pubu. Další tři z největších Paprsáků je jeli podpořit, nejen z publika, ale i v několika písničkách i svými hlasy. Je tu určitě zajímavá zkušenost a příležitost si takhle zahrát zase pro jiný druh publika :)

Na chatě se ostatní mezitím pomalu ukládají k odpočinku, kreslí se do kroniky, píše se blog...
No a zítra si můžeme lehce přispat, hurá!!! :)
Tak zase příště!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama