Ostrov Kauai, 22. 8.

23. srpna 2017 v 11:00
Budiž vítán, kdo si zvířat vážíš,
a poučit se naším životem snažíš.
Ve vodě, ve vzduchu, na louce i v lese,
uvidíš, jaké výhody nám příroda nese.

Dnes dopoledne nám krátký déšť znemožnil hromadné taneční kreace na palubě. Čas v podpalubí jsme využili k dalšímu kultivování zpěvu nebo k výrobě nových talismanů a obrázků. K obědu jsme si pochutnali na pečených bramborech s čerstvým tvarohovým dipem.

Po obědě jsme se vydali na ostrov mezi zvířata, abychom se přiučili jak může přežít vajíčko volný pád ze stromu, jak daleko doskáče žába v kolektivu, jak se balancuje veverce na větvích při obstarávání potravy nebo jak rychle prchá stádo mezi stromy.

Večer byl chladný, ale my jsme si ho při zvířecím bále nádherně užili. DJ pouštěl hudbu jak o život a ještě jsme stihli poměřit síly mezi posádkami. Tento den získala mapu již potřetí posádka Žluté bambitky a nám zbývá dobýt poslední ostrov Tonga. Tady údajně žijí kanibalové, snad se nám podaří jejich chutě ukojit něčím jiným než lidským masem.

Celkově se náš fyzický stav většinou vylepšuje. I když někteří z nás se musí uchýlit k častějšímu odpočinku a nabrání sil v kajutách, aby si jejich bříška odpočinula. Někdy to může být náročností zdejšího terénu a vypjetím sil nebo také zvýšenou konzumací slisovaných a prosolených brambůrků, které jsou na palubě k mání za mrzký peníz.
Strava našeho lodního kuchaře je pestrá a bohatá na vitamíny, přesto si naše plavčice Pavlínka Němcová zranila ruku při práci v lanoví a jiné dva plavčíky postihly kurděje, kdy přišli každý o jeden zub. Konkrétně se jedná o Zuzanku Urbanovou a Majdu Odnohovou. Všichni v čele našeho zdravotníka doufáme, že se vývoj nemoce zastaví nebo aspoň zpomalí. Přispělo k tomu i léčení zoubkovou vílou, které bylo našim postiženým plavčíkům ihned naordinováno.

Hodně zdraví všem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Roman Roman | 23. srpna 2017 v 21:49 | Reagovat

Nasmáli jsme se jako už dlouho ne, při čtení pirátského zpravodaje i prohlížení obrázků. Jak to děláte, pirátky a piráti, že tak rychle a hodně malujete? V tom musí být snad nějaké kouzlo. Každopádně děkujeme a celou výpravu do Tichomoří zdravíme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama