Ostrov Isla del Rey, 18. 8.

19. srpna 2017 v 19:12
V hlubinách mořských dobrý pozor dávej,
krásám útesů a korálů nepodléhej!
Ne s každou perlou, kterou najdeš,
ke štěstí a úspěchu vždy dojdeš.

Dopolední povinnosti na našich palubách měly svůj obvyklý řád. Každý se činil dle své hodnosti. Plavčíci zpívali, tančili, šůrovali v kajutách, důstojníci dohlíželi na režim a kapitáni udávali směr.
Po obědě jsme konečně mohli objevit krásy korálových útesů. Posádky lodí se rozdělily na menší průzkumné týmy a pátraly po perlách, které bylo možné získat různými způsoby. Všichni se u toho pořádně zapotili.
Po večeři jsme se sešli v podpalubí u několika společných her. Spočítali jsme ukořistěné mořské perly. Největším dílem k získanému bohatství přispěla posádka Bludného pomeranče. Získali zaslouženou odměnu i mapu.
Po odpočinkových ostrovech plných krás nás zítra vítr zanese na ostrov San Blás, který je opuštěný a potulují se po něm duchové, kostlivci a lovci lebek.
Málem už jsme se rozešli na kutě a odrazili od korálových útesů, když se nám donesla zpráva o tom, že se na tomto ostrově za jasných nocích zjevují odvážným osobám velké svítící perly. To nám nedalo a po jednotlivcích nebo ve dvojcích jsme vyrazili do okolí po těchto zázracích pátrat. Zážitek to byl vskutku nezapomenutelný. Do svých kajut jsme se dostali pozdě, ale s pocitem vítězství nad sobě samými a se získaným kouskem svítícího korálového útesu, který nám bude připomínat úspěšně překonaný strach, jenž piráta nesmí nikdy zcela ovládnout.

Naše odvaha se nám bude jistě hodit i na obávaném ostrově San Blás. Nechť nás i nadále Posseidon opatruje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama