Ostrov Balnibarbi, 15.8.

16. srpna 2017 v 10:58
Na ostrově Balnibardi
alchymisti, vědci jsou.
Tam i písek plavé barvy
v zlato projde proměnou.

Rozluštit však tajné zprávy
nejdřív pomoct nutné jest.
Mudrci pak dojdou slávy,
a vy zlata na mou čest.

Po dopoledních rituálních zpěvech a tancích došlo na týrání mozkových buněk pirátů.
Moře zůstalo celý den klidné a slunce na obloze bylo naším celodenním průvodcem.

Za zvládnutí rozličných námořnických dovedností získávaly posádky písmena, jejichž správným složením bylo rozluštěno pirátské poselství. Alchymistovi pomohli piráti namíchat různé lektvary z ingrediencí jako jsou: esence pláže, slza moře, hlt zahaněče žízně, modř dálek atd.
Nejlepší luštitelé se objevili mezi posádkou "Puple notes", která si z ostrova odvezla jediný exemplář časti mapy ukrytého pokladu slavného Gianclippa de Milana. Doufejme, že útržek mapy bude uchráněn před nenechavými piráty nebo dokonce zrádnými Sirénami.

U večerního táboráku, kterým jsme ještě více osvítili zářící oblohu s bezpočtem hvězd klenoucí se nad naším bezpečným přístavem, jsme opěvovali dávná dobrodružství generací námořníků, ale i Paprsáků.
Večerní los padl na ostrov Mandar, kde nás čekají možské panny a jejich zrádnější příbuzné Sirény. Pomož nám velký Posseidone, abychom se zítřejšího večera dočkali opět v plném počtu a s úlovkem dalšího útržku mapy.

Johohoooo.
Vhůru na palubu, dálky volají....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Catherine de Costro Catherine de Costro | 17. srpna 2017 v 7:43 | Reagovat

Zdravím všechny posádky,
díky Mary Kathy jsem si mohla přeci jen, alespoň na dálku, představit tu atmosféru dění ( obdržela jsem zvukové záznamy :-) ) a již se nemohu dočkat, až moje bárka zítra vypluje tím správným směrem. Nechť Poseidon mě vede správnou cestou....Johohóó....vzhůru na palubu, dálky volají.... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama