Srpen 2017

Ostrov Bajo la Nieve 24.8.

24. srpna 2017 v 10:36
Ostrov pokladů

Zdejší bohatství tomu se zjeví,
kdo mapu pokladu docela zcelí.
Jestli máš pirátů posádku správnou,
rozkryješ pokladu historii dávnou.

Ostrov Tonga, 23. 8.

24. srpna 2017 v 10:33
Ten, kdo nejí pestrou stravu,
pobývat může s námi na ostrovu.
Tady jíme maso lidské,
s námi je vše idylické.

Ač jsme s obavami tento den začínali, nic nenasvědčovalo, že se na ostrově stále kanibalismus provozuje. I počasí přálo našim denním činnostem.

Po obědě jsme obchodovali se zbylými zásobami. Každý si mohl, k již získaným zlaťákům, vydělat drobnými úkoly další mince, za něž si koupil výbavu nebo zásoby, dle vlastního uvážení.

Večer jsme nabídli místním obyvatelům jako náhradu masité stravy naše vnitrozemské perníčky. Každý jsme ozdobili bílkovou polevou 5 kusů. Byly opravdu chutné.
Mezitím se nám v podpalubí naší lodi začali objevovat duchové. Patrně duše sežraných pirátů na tomto ostrově. Naštěstí jsou naše lodě vybavené speciálními zbraněmi. Každý z nás ulovil ve tmě podpalubního skladiště více jak 10 duchů, a tak jsme mohli jít do svých kajut ulehnout ke spánku s vědomím, že už nás žádné hrůzy nebudou rušit.
Poslední kus mapy získali Purple notes.

Už zítra nás snad naše schopnosti a získaná mapa konečně dovede ke ztracenému pokladu!

Ostrov Kauai, 22. 8.

23. srpna 2017 v 11:00
Budiž vítán, kdo si zvířat vážíš,
a poučit se naším životem snažíš.
Ve vodě, ve vzduchu, na louce i v lese,
uvidíš, jaké výhody nám příroda nese.

Dnes dopoledne nám krátký déšť znemožnil hromadné taneční kreace na palubě. Čas v podpalubí jsme využili k dalšímu kultivování zpěvu nebo k výrobě nových talismanů a obrázků. K obědu jsme si pochutnali na pečených bramborech s čerstvým tvarohovým dipem.

Po obědě jsme se vydali na ostrov mezi zvířata, abychom se přiučili jak může přežít vajíčko volný pád ze stromu, jak daleko doskáče žába v kolektivu, jak se balancuje veverce na větvích při obstarávání potravy nebo jak rychle prchá stádo mezi stromy.

Večer byl chladný, ale my jsme si ho při zvířecím bále nádherně užili. DJ pouštěl hudbu jak o život a ještě jsme stihli poměřit síly mezi posádkami. Tento den získala mapu již potřetí posádka Žluté bambitky a nám zbývá dobýt poslední ostrov Tonga. Tady údajně žijí kanibalové, snad se nám podaří jejich chutě ukojit něčím jiným než lidským masem.

Celkově se náš fyzický stav většinou vylepšuje. I když někteří z nás se musí uchýlit k častějšímu odpočinku a nabrání sil v kajutách, aby si jejich bříška odpočinula. Někdy to může být náročností zdejšího terénu a vypjetím sil nebo také zvýšenou konzumací slisovaných a prosolených brambůrků, které jsou na palubě k mání za mrzký peníz.
Strava našeho lodního kuchaře je pestrá a bohatá na vitamíny, přesto si naše plavčice Pavlínka Němcová zranila ruku při práci v lanoví a jiné dva plavčíky postihly kurděje, kdy přišli každý o jeden zub. Konkrétně se jedná o Zuzanku Urbanovou a Majdu Odnohovou. Všichni v čele našeho zdravotníka doufáme, že se vývoj nemoce zastaví nebo aspoň zpomalí. Přispělo k tomu i léčení zoubkovou vílou, které bylo našim postiženým plavčíkům ihned naordinováno.

Hodně zdraví všem.

Díky

22. srpna 2017 v 10:32
Dnes nás mořská pošta dostihla v přístavišti zvířecího ostrova Kauai.
Objemná zásilka byla dodána na kapitánský můstek, kde byla ihned přerušena veškerá hudební činnost a naše komodorka s napjatým očekáváním otevřela došlý dopis. Jaké bylo všech překvapení, když nám s milým dopisem byly doručeny námořnické amulety na krk. Celé posádky a všechny hodnosti jsme se jím ihned ozdobili a nyní jsme si jisti, že co nevidět úspěšně dobudeme hledaný poklad, ke kterému nám zbývá získat poslední 2 kousky mapy a pak už jen správně sestavit a zorientovat mapu v okolí.
Děkujeme z celého srdce za přízeň přítele a všechny ostatní projevy důvěry a podpory z našich domovských přístavů.
Věříme, že vloženou důvěru nezklameme a navrátíme se brzy s objeveným pokladem a posíleni získanými zážitky, odvahou, zdatností a přátelstvím.

JOHOHOÓÓÓÓ!

Fogo 21.08.

22. srpna 2017 v 9:41
Kdo na ostrov Fogo vstoupí,
znát musí místní nebezpečí.
Sopky chrlí kameny a lávu,
jen rychlá rozhodnutí a útěk zachrání tvou hlavu.

Dopoledne na horkém ostrově bylo na našich palubách klidné a byl čas na zpěvy a choreografie.
Po obědě jsme raději nacvičili rychlou evakuaci pro případ, že místní aktivní sopky zahrnou naše tábořiště lávou. Přechod po pohyblivých kamenech byla další disciplína, kde se ukázalo jak všestranné naše posádky jsou. Pak už ovšem ostrovní hlásiče nahlásily, že láva stoupá a museli jsme se přesunout do vyšších nadmořských výšek. Naše úsilí bylo odměněno nádhernými výhledy do okolí.
Naštěstí se situace uklidnila, ochladilo se a my jsme mohli sejít do základního tábora, abychom s malým zpožděním stihli i večeři. Místní kuchař připravil výborný holbrk.

Večer jsme využili horké země a poseděli u ohně. Tento oheň nám posloužil i pro spálení koster z ostrova San Blás. Jejich spálením došly konečně duše námořníků z pirátského hřbitova klidu.
Za plápolajících plamenů jsme ocenili, tento den nejšikovnější, posádku Zelené perly, která získala další část mapy.
Ze zbývajících ostrovů nám zbývá dobýt Kauai, kde vládnou zvířata a kam údajně zatím nevkročila lidská noha.

Ostrov Cayo Hueso, 20. 8.

21. srpna 2017 v 10:16
V tomto kraji ten bohatší má moc.
Měnit, prodat, vyhrát, prohrát.
Zkus své štěstí dřív, než padne noc,
Když neuspěješ, budeš proklát.

Naši plavbu i nadále slunce provází. Rána už bývají chladnější, ale přes den se na sluníčku stále dá vyhřát. Nespoléháme jen na slunce, ale hřeje nás i společné zdolávání problémů. Jako dnes na ostrově rozvinutého obchodního ruchu. Abychom uspěli i zde, bylo nutné uváženým obchodování se zbožím jako čaj, koření, zlato, rum, otroci nebo děla, získat co největší jmění. Okolí ostrova křižovaly koráby z přístavu do přístavu. Docházelo k přepadávání plavidel piráty. Všichni se zapotili a když se na přístavy snesl večer, spočítali jsme zisky a ztráty.
Lákadlo mamonu nás provázelo i po večeři. Sešli jsme se ve zdejším kasinu, kde bylo možné získané jmění buď znásobit nebo o ně přijít. Mnoha zvraty prošla konta všech posádech. V konečném součtu si nejlépe vedla posádka Žluté bambitky.
Všechny koráby své přídě natočily na zatím nenavštívený ostrov FOGO, který zužuje neustávající sopečná činnost.

Ostrov San Blás, 19. 8.

20. srpna 2017 v 10:32
Jestli je ti život milý,
zde ve střehu buď každou chvíli.
Nad duchy a kostlivci vyhraješ jen stěží,
Oni zdejší klid a hroby střeží.

Zbouřené noční moře přineslo pořádnou bouřku, to už jsme klidně spali v kajutách.
Ráno se slunce ještě chvíli neukázalo, ale moře už bylo klidné a teplota příjemná. Nic nebránilo všem našim obvyklým ranním činnostem. Trochu nás zarážela představa hrůz, které nás můžou potkat na ostrově kostlivců a pirátského pohřebiště. Po obědě jsme hodlali prozkoumat místní terén.

Nejdřív jsme vyluštili jméno prastarého kmene, jež tento ostrov kdysi obýval a jehož kosti leží v našem okolí. Následně nás ovšem stihla první kletba. Naštěstí náš fyzický fond stačil na to, abychom rychlými přesuny mezi dvěma stanovišti kletbu setřásli, přičemž jsme se nesměli nechat chytit pobíhajícími hrozbami: normal, brutal, total brutal.
Abychom mohli ostrov opustit, bylo nutné si místní duchy usmířit. Sestavili jsme zde rozeseté kosti do původních koster, aby uložením do hrobů konečně došli klidu.
Výsledek byl ohromující. Najednou byla kolem nás cítit přátelská atmosféva a vítr se uklidnil.
Večer jsme spokojeně usedli do společenské místnosti, kde jsme pospolu strávili příjemné chvíle při zpěvu a výrobě různých talismanů.

Večer jsme uzavřeli plánováním dnešní plavby. Budeme na ostrově mamonu. Samý obchod, hazard a sázky.

Ostrov Isla del Rey, 18. 8.

19. srpna 2017 v 19:12
V hlubinách mořských dobrý pozor dávej,
krásám útesů a korálů nepodléhej!
Ne s každou perlou, kterou najdeš,
ke štěstí a úspěchu vždy dojdeš.

Dopolední povinnosti na našich palubách měly svůj obvyklý řád. Každý se činil dle své hodnosti. Plavčíci zpívali, tančili, šůrovali v kajutách, důstojníci dohlíželi na režim a kapitáni udávali směr.
Po obědě jsme konečně mohli objevit krásy korálových útesů. Posádky lodí se rozdělily na menší průzkumné týmy a pátraly po perlách, které bylo možné získat různými způsoby. Všichni se u toho pořádně zapotili.
Po večeři jsme se sešli v podpalubí u několika společných her. Spočítali jsme ukořistěné mořské perly. Největším dílem k získanému bohatství přispěla posádka Bludného pomeranče. Získali zaslouženou odměnu i mapu.
Po odpočinkových ostrovech plných krás nás zítra vítr zanese na ostrov San Blás, který je opuštěný a potulují se po něm duchové, kostlivci a lovci lebek.
Málem už jsme se rozešli na kutě a odrazili od korálových útesů, když se nám donesla zpráva o tom, že se na tomto ostrově za jasných nocích zjevují odvážným osobám velké svítící perly. To nám nedalo a po jednotlivcích nebo ve dvojcích jsme vyrazili do okolí po těchto zázracích pátrat. Zážitek to byl vskutku nezapomenutelný. Do svých kajut jsme se dostali pozdě, ale s pocitem vítězství nad sobě samými a se získaným kouskem svítícího korálového útesu, který nám bude připomínat úspěšně překonaný strach, jenž piráta nesmí nikdy zcela ovládnout.

Naše odvaha se nám bude jistě hodit i na obávaném ostrově San Blás. Nechť nás i nadále Posseidon opatruje.

Ostrov Hawaii, 17. 8.

18. srpna 2017 v 11:12
Radost, zpěvy, tance.
Ze společnýho hrnce,
dej si míchaný nápoj,
při karnevalu své tělo napoj!

Na Hawaii nám slunce celý den dokazovalo, jak nádherný život se tu vede. Pirátům bylo dopřáno skutečné spočinutí v ráji.

Před vstupem na ostrov se všichni vymódili a naparádili do nejlepších a někdy i hodně ojedinělých úborů. Někteří se takřka proměnili k nepoznání, ale všechny naše posádky hawajané přivítali velmi srdečným způsobem. Na úvod místní obyvatelé naučili piráty svůj tradiční tanec a piráti naopak předvedli svou choreografii. Do večeře jsme se pak na slunci všichni společně radovali, tančili a zpívali.

K večeři jsme byli pohoštěni roštěnou s rýží a před večerním programem se podávali speciální míchané nápoje. Nápojový lístek navrhl nejznámější havajský barman, který také všechny nápoje vlastnoručně umíchal. Nejoblíbenějším koktejlem se stal koktejl: Překvapení barmana. Někteří piráti neodolali a vyzkoušeli několik koktejlů po sobě. Velmi oblíbenými se stali i koktejly: Žahnutí medůzy, Malá mořská víla, Sladká pirátka, Korálový útes, Papoušek nebo Hawajská zeleň...

Dobře napojeni a naladěni jsme večer při společných soutěžích předvedli, co jsme se od hawajanů naučili.
Další kus mapy získali Purple notes, kteří se zdají velmi schopnými a učenlivými.
Před ulehnutím ke spánku jsme ještě natočili kormidlo naší fregaty na ostrov perel a korálových útesů Isla del Rey. V případě štěstí se nám nabízí možnost obohacení se opravdovými perlami, ale nejdřív musíme úspěšně vymanévrovat mezi korálovými bariérami.

Šťastné plavbě třirát HOJ!

Ostrov Mandar, 16. 8.

17. srpna 2017 v 10:16
Není zlato, co se třpytí,
nechť zmámený jsi naší krásou.
Hlubiny jsou naše bytí,
jen zdravý rozum je tvou spásou.

Také na ostrově mořských pannen a zrádných sirén se podařilo pirátům ukořistit kousek důležité mapy. Nejšikovněji si tentokrát počínala posádka Bludného pomeranče.
Ráno jsme protáhli svá těla za příjemného teploučka. Jakmile jsme zalezli do podpalubí na snídani, už se spustila pořádná přeprška. Po ranním zpívání už ale bylo možné opět vylézt na palubu, kde jsme mohli jančit společně v rytmu písně Pucifuk.

Po obědě a klidu v kajutách jsme všichni svorně porovnávali své síly v kláních mezi posádkami. Na lanech jsme cvičili výlov mořských pannen, čištění paluby od nebezpečných sirénních vajíček a zakusili jsme těžkého života bez možnosti využít dvou nohou.

Těžký život mořský jsme si po večeři zpříjemnili uměleckým ztvárněním námořnických písní jako například: Pijte vodu a nepijte rum, Na vodě, Pod hladinou, Tam já chci žít atd.
Všichni prokázali, že se piráti můžou pyšnit velmi zdařilým hereckým, pěveckým, tanečním a výtvarným nadáním. Dobrá nálada a nápady se zkrátka na zdravém mořském vzduchu jen hrnou.

Věřím, že kurděje a ponorková nemoc se nám budou ještě dlouho vyhýbat. Za prvé nás dnešní den čekají borůvkové knedlíky a pak nás kompasová střelka vede na ostrov Hawaii.

Barevným koktejlům a karnevalu velké ALOHA!!!!