Den Třetí

20. srpna 2015 v 12:58
Jsem Šamanem lidu Čejenů již mnoho dlouhých zim. Velký Manitou mne obdařil mnohými schopnostmi a pravidelně se mnou rozmlouvá. Dnes mi však není zcela jasné, proč tyto bledé tváře seslal do našeho života. Celkem se jich na našem území objevilo 58 kusů menšího vzrůstu a 8 kusů většího vzrůstu.
Svůj úmysl nám při prvním setkání vyjevily. Zdá se, že jejich dary a slib železného oře by nám mohly přinést mnoho dobrého.
Zatím se každý jejich nový den vyznačuje velkou činorodostí a jistou pravidelností.
V ranních hodinách se společně protahují kolem obydlí. Následně si krátce posílí tělo rozmanitým jídlem a zůstávají v obydlí za pění mnoha rozličných písní. Jako doprovod k jejich melodiím používají dlouhý černobílý hudební nástroj. Ještě před hlavním jídlem dne se opět všechny bledé tváře objeví venku a učí se společné tance na melodie, které jsem předtím slyšel z vnitřku obydlí. Když stojí slunce nejvýš, jejich dům se zklidní, ale po chvíli se ozývají znovu melodie v cizích jazycích.

Když slunce klesá k druhé půli dne, opět se mnoho tváří objeví venku. Tentokrát se pravděpodobně vydaly na lov. V počtu tří lovců vybíhali do okolí a na trase se zastavovali na osmi stanovištích, kde podstupovali nějaké zkoušky. Zdálo se, že všichni v daných zkouškách obstáli, neboť po slunce západu se údolím ozýval radostný jásot všech. Svůj úspěch oslavovali také u společného ohně, na němž opékali nějaké kousky, patrně části ulovených zvířat.

Jelikož já a můj lid všechno toto počínání bedlivě sledujeme, rozhodla Rada starších, že bledé lovce odměníme. Na našem posvátném místě jsme zanechali pro každého bledého bratra i sestru jeden kouzelný předmět, který jim osvítí další cestu a bude střežit klidnou noc.
Bledé tváře naši důvěru opět nezklamaly a projevily svou statečnost i pod pláštěm tmy a za svitu nekonečného množství hvězd.

Tuto noc stateční bratři spali pokojně a do dnešního rána se budili o něco později než obvykle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama