Den Šestý

22. srpna 2015 v 23:09
Dnešního rána jsem byl nucen se obrátit na naše bledé bratry s prosbou o POMOC.
Na včerejší radě starších byl řešen problém dalšího přežití indiánů. Za dobu přátelství mezi bledými tvářemi a indiány došlo na našich prériích k úbytku bizonů. Magické předměty, do kterých bledé tváře mluví, svými zlými účinky ničí přírodu, z které čerpáme naši obživu.
Bledé tváře dostali možnost do dnešní noci vyjádřit svůj soucit s mým lidem a pomoci mu k přežití tím, že se po zbývající dobu pobytu zbaví prokletých předmětů.
Bledé tváře dnešní den naplnily porovnáváním svých fyzických sil v disciplínách západního kontinentu jako rýžování zlata, udržení potravin v tvrdých podmínkách, přesun tekutin na delší trať a v krátkém čase.
Po dlouhém jednání se naši bledí bratři rozhodli podpořit indiánský styl života a přizpůsobit mu své potřeby. Na znamení souhlasu a pokračování našeho přátelství bylo vypáleno 60 vonných hůlek na našem posvátném místě.
Oslavování našeho bratrství bude pokračovat i další den, kdy se chystá před country saloonem velká slavnost. Všichni bychom se společně měli potkat ve druhé hodině po poledni.
Bratři a rody bílých bratří přijedou shlédnout naše bohatá loviště a užijí si s námi hluboké lesy a daleké výhledy. Ke konci slavnosti budou zlé předměty předány stařešinám jednotlivých rodů, kteří je přemístí dále od indiánské kultury.
Těšíce se na nový východ slunce.

Váš Šaman rodu Čejenů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama