Den První

18. srpna 2015 v 11:05
Na území posledních svobodných indiánských kmenů Dakotů a Čejenů ve vysokých horách a na rozlehlých prériích se uprostřed období sucha roku buvola objevilo mnoho bledých tváří, které obývají dlouhý bílý dům.
Když den začal svou druhou půli, bledé tváře se hemžily kolem domu a skupily se do čtyř tlup.
Můj lid vycítil nebezpečí z nepřátelského vpádu tak velkého množství bledých tváří na území odpradávna patřící mému mírumilovnému lidu a vyrazil učinit konec tomuto příkoří.
Ve válečných barvách s vykopanou válečnou sekerou jsme se odvážili vpadnout do bílého domu, kde se bledé tváře schovávali před darem vody z oblak.
Než však měsíc ukončil svůj běh, došlo k překvapivému zvratu. Bledé tváře nás, přes naše děsivé vzezření a válečnou náladu, přijaly přívětivě. Darovaly mému lidu vlákno, které je pevnější a lehčí než nejjemnější kůže. Slíbily přivést na naše území železného oře, který je věčný a rychlý jako vítr.
Došlo k mírovému jednání a zapůjčení našich bohatých území jejich činům, zakopání válečné sekery a společnému vykouření dýmky míru. Dýmkou míru stvrdily bledé tváře, že budou následovat naše zvyky a budou prokazovat úctu mému lidu.

Nechť naše uzavřené bratrství věčný Manitou provází.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama