Den Devátý

26. srpna 2015 v 10:12

Bledé tváře se dnes probudily do uplakané a větrné prérie, kdy vrcholy našich hor pokrývaly nízké mraky.
Dobrý Manitou na část bledých tváří seslal velmi brzkého rána pročišťovací kůru. Při této kůře je důležité, aby se bratři semkli do skupin těch, kteří jsou nuceni kůru podstoupit a těch, kteří se o postižené starají. Ve zkoušce čistící kůry, kterou bledí bratři jistě prožívali poprvé, uspěli velmi dobře. Z jejich chování, ohleduplnosti, vzájemné úcty a nasazení vlastních sil k pomoci blízkému bratru bylo znát, že jsou všichni obdařeni vzácnými vlastnostmi. Po čase některé, kteří pomáhali postiženým postihla Manitouova kůra taktéž.
U ranní krmě se tento den sešlo jen málo bratří.
Dopolední zpěv, obvykle tak silný, se toho rána ozýval slabě, ale odhodlaně. Polední krmě byla skromná sestávající se z vyvařeného zvířete a rýže. Všichni svorně a rádi už tento posilující pokrm pozřeli.
Po poledním zklidnění se k bledým bratrům z údolí z obce Pec pod Sněžkou dostavil jejich šaman, zvaný lékař, který zhodnotil zdravotní stav. Stav se velmi rychle zlepšoval. Odpoledne většina bledých tváří prospala a jen polovina z nich šla obhlédnout naše skromná loviště.
Večer se již většina bratří sešla ke společným hrám a noc proběhla znovu klidně. Na bílý dům se snesl Manitoův stín hluboké posilující noci.
Dnes ráno se bledé tváře ze své nejbledší podoby dostaly a opět nabyly své úplně běžné bledosti, která je uprostřed lící zčervenalá. S radostí právě poslouchám opět silnou ozvěnu ranního zpěvu.
Tento den již opět svítí slunce a láká nastavit tvář jeho kouzlu.

I v této zkoušce naše bledé tváře obstály na výbornou. Prokázaly obětavost, statečnost a svornost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama