Den Čtvrtý

21. srpna 2015 v 10:37
Toho dne nám Manitou seslal slunečný, ale velmi větrný den. V tomto dni na našich prériích vlasy vlají a do uší se tlačí meluzína.
Bledým tvářím tento den jistě vyhovoval. Jejich ranní rituály probíhaly jako obvykle.
Posíleni polední krmí a odpočinkem vyrazily bledé tváře na lov. Naše pastviny oplývají velkými a zdravými stády bizonů. Těchto darů využili naši bledí bratři a v jednotlivých tlupách si nalovily dostatek velkých kusů. Lovení zvládali celkem zručně. Ulovené bizony však neporcovali přímo na pláni, jak to dělá můj lid, ale přepravovali je na určité místo. Jelikož v tomto nejsou bratři zrovna zkušení, přemístění velkých mrtvých kusů do přípraven masa jim dělalo obzvláště problém.
Večer si už ale užívali výsledků svého snažení, protože na jejich jídelních miskách se podávala jakási kaše žluté barvy s kousky nasekaného masa v kulatých plátcích. Navíc měli jakýsi sladký pokrm připravený z těsta a plodů stromu jabloně.
Večer si všichni k uklidnění těla i duše v bezpečí bílého domu lámali hlavu rozličnými otázkami. Hádání správných odpovědí jistě plní jejich mysl novým poznáním, které v příštích dnech využijí ke svému prospěchu. Zatím všechna jejich úspěšná snažení posouvají železnou stezku přes území mého lidu dále na západ do země, kam dosud nikdo z mého lidu nepronikl.

Zklidněni a naplněni svými úspěchy pak odešli všichni na svá lože.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama